MUDr. Filip Žákovský

Praktický lékař

Infuzní terapie vitamínem C

ZÁCHRANA NEJEN V CHŘIPKOVÉM OBDOBÍ

Vitamín C většinou doplňujeme prostřednictvím potravin nebo doplňků stravy, které běžně zakoupíme v lékárně. Málokdo ale ví, že tělo potřebuje zhruba kolem 100 mg Vitamínu C denně. Běžným perorálním podáním však docílíte pouze nízké koncentrace vitamínu C,která sice stačí pro posílení obranyschopnosti organismu,ale už nemá preventivně léčivé účinky.Těch je možné dosáhnout při nitrožilním podávání.

Vitamín C je pro nás důležitý nejen v chřipkovém období.Tělo je oslabené, když je ve stresu,vyčerpané, když musí absolvovat psychickou nebo fyzickou zátěž,trápí ho opakované infekce, či silné alergie. V takovou chvíli nedokáže dostatečně bojovat s útočícími viry a bakteriemi a podléhá jim.Infuzní terapie vitamínem C tomuto stavu zabrání a pomůže tělu dobře zvládat i náročné situace.

Infuzní dávka odpovídá a je srovnatelná s konzumací 83 kg jablek, 50 kg citronů nebo pomerančů.

JAK SE OŠETŘENÍ PROVÁDÍ?

Ošetření je nenáročné, stává se ze zavedení nitrožilní kanyly, kterou je podáno 250 ml fyziologického roztoku společně s vybraným vitamínovým doplňkem, které je aplikováno během cca 20-30 minut. Procedura je zcela bezpečná, aplikovány jsou látky farmaceuticky schválené.

Proceduru doporučujeme opakovat 3-5x vždy s měsíčním rozestupem.

Vysoce koncetrovaný vitamín C podporuje


Stažení informačního letáku ZDE.